A szaunát és egyéb gőzfürdőket Svédországban vagy Finnországban a szervezet egészségének és tisztaságának megtartására használják.
Kutatások egyértelműen kimutatták, hogy használatuk során valóban történik valamilyen pozitív változás a szervezetben.
A vérkeringés felgyorsul, a szívből kiáramló vér mennyisége akár 75 százalékkal is megnőhet, amelynek 70 százaléka eléri a bőrfelszínt is.
Vagyis a méreganyagok közelebb kerülnek a testfelszínhez, így pedig nagyobb valószínűséggel ürülnek ki.
Hogyan használjuk a szaunát és a gőzfürdőt?
A méregtelenítés fokozása -azaz, hogy a zsírraktárak bomlásnak induljanak és a vegyszermaradványok vagy nehézfémek bekerüljenek a rendszerbe – legalább két-három órányi szaunázást igényelne, azonban nem ajánljuk ezt a hosszú időtartamot senkinek sem.
Nem csupán az gond, hogy megfigyelések szerint ekkora mennyiségű toxin felszabadulását a szervezet nem tudja kezelni, de a szaunázás ilyen hosszú időtartama már önmagában is orvosi felügyeletet kíván.
Ne maradjunk a szaunában 10-20 percnél tovább, akkor is olyan hőmérsékleten, amelyet még képesek vagyunk elviselni.
Semmilyen nehéz ételt vagy alkoholt ne fogyasszunk előtte, azonban vizet akár előtte, akár közben vagy utána is annyit ihatunk, amennyi belénk fér.
A szaunázással 30 ml vagy még több folyadékot is veszíthetünk, ami épp elég ahhoz, hogy testünk dehidratálódjon és lelassuljon a vizelet képződése, ezzel pedig az egész kezelés célt téveszthet.
Végül, ha bármilyen problémánk van az egészségünkkel, szívünkkel, vérnyomásunkkal, keressük fel orvosunkat, mielőtt elkezdenénk egy szauna- vagy gőzfürdőkúrát, és ellenőriztessük, valóban élhetünk-e ezzel a lehetőséggel.
>>> DOHÁNYOSOK, FIGYELEM!
Mire egy kemény dohányos befejezi a szaunázást, törülközőjén rendszerint sárga lerakódás jelenik meg, a közösségi szaunákban pedig vastag, koromszerű réteg rakódik a padokra.
Ha ennek tudata nem riaszt ei senkit a dohányzástól, akkor semmi más sem fogja.
És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?